telefon

+48 22 783 38 88


Jacht żaglowy Tes 32 Dreamer - opis oraz czarter online

Tes 32 Dreamer to luksusowy, wygodny i przestrzenny jacht o nowoczesnej konstrukcji. Stacjonarny silnik i koło sterowe oraz obsługa z kokpitu sprawiają, iż jacht jest łatwy w prowadzeniu zarówno pod żaglami jak i podczas manewrów w porcie. Bogate wyposażenie jachtu pozwala 6-9 osobowej załodze odbywać rejs w komfortowych warunkach. Ergonomia zabudowy spełnia oczekiwania najbardziej wymagających żeglarzy. Jacht posiada trzy 2-osobowe zamykane kabiny oraz łazienkę z WC elektrycznym i bieżącą ciepłą wodą.

 

tess.jpg

DANE TECHNICZNE

długość kadłuba 9,71 m
szerokość całkowita 2,95 m
długość KLW 9,42 m
szerokość KLW 2,26 m
zanurzenie do KLW 0,43 m - 1,65 m
ciężar 4495 kg
ładowność 1050 kg
miecz, balast wewnętrzny 1400 kg
wysokość nad KLW 12,75 m
silnik diesel 12-14 KM
zbiornik wody  2x50 L
grot 1 23,00m²
fok 17,80m²
załoga max. 9 osób
kategoria projektowa "A"

KONSTRUKCJA KADŁUBA

Konstrukcja jachtu wykonana jest w technologii skorupowej z laminatów poliestrowo-szklanych. Składa się z trzech skorup głównych, skorupy pokładu, skorupy kadłuba i skorupy rusztu konstrukcyjnego. Konstrukcja skorup jest monolityczna z wyjatkiem skorupy pokładu, która w miejscach przeznaczonych do komunikacji usztywniona jest przekładką 15 mm z pianki typu "Airex". Wszystkie składowe kadłuba są ze sobą łączone w procesie klejenia i wspólnie otoczone laminatem poliestrowo-szklanym. W miejscach szczególnie obciążonych, poszycie wzmocniono powiększając odpowiednio jego grubość. Wszystkie detale wykonane z drewna zabezpieczone przed działaniem wody specjalnym lakierem, elementy laminatu pokryte od zewnątrz warstwą specjalnej żywicy poliestrowej zwanej żelkotem, a od wewnątrz warstwą zwaną topkotem. Detale metalowe wykonano ze stali nierdzewnej polerowanej.

ZABEZPIECZENIE POKŁADOWE

Pokład na całym swoim obwodzie wyposażony jest w relingi z podwójnej linki stalowej nierdzewnej, podpartej słupkami i koszami z rurek stalowych nierdzewnych. Wysokość zabezpieczenia wynosi 60 cm.

KOKPIT ZAŁOGOWY

Kokpit o wymiarach średnio L=3,00m, W=2,15m, H-1,95m zagłębiony jest od pokładu ok. 55 cm i otwarty w kierunku rufy i koła sterowego. Centralnie umieszczono wygodny składany stolik z kieszeniami. Jest to największy kokpit występujący na mazurskich jachtach.

NAPĘD JACHTU

Podstawowym napędem jachtu jest ożaglowanie bermudzkie składające się z grota i rolowanej genui. Ożaglowanie, jak w większości jachtów tego typu, wsparte jest na maszcie z profilu duraluminiowego wzmocnionego dwiema parami want oraz sztagiem i achtersztagiem. Maszt ustawiony jest na pokładzie. Napęd mechaniczny to sprawdzone, stacjonarne silniki diesela wraz ze śrubą o składanych łopatkach. Jest to najlepszy układ napędowy w jednostkach czarterowych. 

WYPOSAŻENIE 

Tes 32 Dreamer to luksusowy, wygodny i przestrzenny jacht o nowoczesnej konstrukcji. Stacjonarny silnik i koło sterowe oraz obsługa z kokpitu sprawiają, iż jacht jest łatwy w prowadzeniu zarówno pod żaglami jak i podczas manewrów w porcie. Bogate wyposażenie jachtu pozwala 6-10 osobowej załodze odbywać rejs w komfortowych warunkach. Ergonomia zabudowy spełnia oczekiwania najbardziej wymagających żeglarzy. Jacht posiada oddzielne, zamykane koje oraz łazienkę z WC elektrycznym i bieżącą ciepłą wodą. Kambuz wyposażony w dwupalnikową kuchenkę gazową, lodówkę elektryczną oraz zlewozmywak z wodą zaburtową i pitną umożliwia przyrządzanie najbardziej wykwintnych posiłków. Ogromną zaletą jachtu, umożliwiającą korzystanie z uroków żeglarstwa, począwszy od kwietnia a skończywszy na październiku jest ogrzewanie nawiewowe.

WERSJA 2011 i 2012

Jachty 3-kabinowe, silnik stacjonarny YANMAR diesel 14 KM, ster strumieniowy, elektryczny kabestan !!!, WC "morski" elektryczny, TV LCD 14'.

Wszystkie trzy nasze Tes-y posiadają szprycbudy.

DOSTĘPNE TERMINY

Posiadamy 2 jachty Tes 32 Dreamer – odpowiednio z lat  2011 i 2012. Poniżej mogą Państwo sprawdzić dostępność każdej jednostki w wybranym terminie.

Tes 32 Dreamer – model z rocznika 2011

 

Tes 32 Dreamer – model z rocznika 2012

 


ZDJĘCIA JACHTU TES 32 DREAMER 

Tes 32 - D 2011/BTes 32 - D 2012projekt i wykonanie MKPOL.pl

Dla poprawnego funkcjonowania ta strona korzysta z plików cookies - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.